Reklama
 
Blog | Jan Pražák

Dvounožci, blázněte s rozumem

Ti dva, kteří bydlí v mém domečku o mně sice tvrdí, že jsem kočičí holka šikovná, avšak já skromně přiznávám, že nemusím rozumět úplně všemu. Například nechápu, proč se každého posledního dne v roce zblázníte a začnete dělat šílený kravál.

Kdyby šlo jenom o rámus, nebylo by to sice nikterak příjemné, ale ono je to daleko horší. Prý utratíte čtvrt miliardy korun za věcičky, které pak necháte bouchnout a krátce zazářit, ale jež vám ve skutečnosti nic pořádného nepřinesou. Penězům sice nerozumím, ale prý je to dost velká částka, která by se dala použít na něco mnohem užitečnějšího. Třeba na léčbu té strašné nemoci, jejíž jméno se mnohdy ani neodvažujete vyslovit. Ale budiž, jsou to vaše peníze.

Navíc se vás při tomhle dovádění každoročně spousta zraní, někteří dokonce tak, že přijdou o prsty, ne-li o zrak. Nevím, jestli to děláte úmyslně, ale pokud ano, tak tenhle typ zábavy je pro moje kočičí myšlení naprosto nepochopitelný.

My kočky máme v povaze výrazný svobodomyslný prvek, s radostí si děláme, co chceme a vadí nám, když nám někdo něco zakazuje nebo nás omezuje. Tuto svou svobodomyslnost chceme poskytovat i ostatním, a tak se musím přiznat, že mi škrábání těchto řádků nedělá vůbec žádné potěšení. Daleko raději bych vám napsala, abyste si i v tomto případě dělali, co chcete a co se vám líbí. Avšak nemohu, brání mi v tom jedno velké ale, jímž je strach nás koček, psů a ostatních zvířat.

Dovedete si představit, že si klidně hovíte na oblíbeném místečku svého dvounožce nebo oddaně sedíte u nohou svého lidského páníčka a najednou se začnou dít věci, které vůbec nechápete a jež vás neskutečně děsí? Kvůli svým citlivým smyslům je vnímáte daleko intenzivněji než ti, kteří jsou jejich původci, a vy se bojíte, že snad nadešel konec světa. Rozumíte mi, co mám na mysli? Určitě ano, vždyť přece po zbytek roku se o nás staráte s láskou a péčí.

Mým zvykem je, že když něco chci, tak si o to bez nějakých velkých cavyků prostě mňouknu. Dnes však udělám výjimku a ve vašem i v našem zájmu vás o něco pěkně poprosím. Až to na vás dnes zase přijde, buďte opatrní, zdraví máte jen jedno a zdaleka ne všechny rány se dají vyléčit bez následků. Vyberte jednoho z vás, který zůstane s námi doma a bude nás chlácholit před kraválem těch, kteří tuto mou prosbu oslyší. A vy ostatní, odeberte se s těmi svými pekelnými věcičkami někam hodně daleko od našich příbytků, abychom vás slyšeli co nejmíň.

Slíbíte mi, že mé prosbě vyhovíte? Mohu se za sebe a za ostatní čtyřnožce na vás spolehnout?

Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama